Vedro v bytě a co s ním. Tvůrkyně/tvůrce: INN Brno a Re-set. Creative Commons License LogoTento obrázek má licenci Creative Commons License.

Událost

Čtvrtek, 23. červenec 2026 6:00 pm – 7:30 pm Uložit v mém kalendáři

Událost

Vedro v bytě a co s ním?

Setkání brněnské Iniciativy nájemníků a nájemnic

Srdečně zveme na letní setkání brněnské Iniciativy nájemníků a nájemnic, jejímž tématem bude vedro v bytě.

_____________________________________________________

KDY: 23. července 2026 | 18:00 - 19:00

KDE: Sraz u vstupu do Lužánek z Lužánecké ulice, Brno

VSTUP: Zdarma

FACEBOOKOVÁ UDÁLOST: Zde

POŘÁDÁ: Akce se koná ve spolupráci Iniciativy nájemníků a nájemnic, Re-setu a za podpory pražské kanceláře Heinrich-Böll-Stiftung. 

_____________________________________________________

Zhruba polovina lidí v nájemním bydlení zažívá každoročně několik měsíců, kdy ve svém bytě prakticky nemohou být kvůli nevyvětratelnému horku. Pořád za něj ale musí platit nájem a k tomu musí vymýšlet, jak tyto vlny veder přežít. 
 
O tom nám poví Veronika Dombrovská, členka INNu a Re-setu. Veronika se v Re-setu zabývá energetickou chudobou a během zimy organizovala DIY workshopy na těsnění oken. Zároveň sama velmi špatně snáší vedro. Dva roky bydlela v podkrovním pokoji a má bohaté zkušenosti s vyjednáváním řešení horka s majitelem. Veronika tak představí systémová řešení ze zahraničí a co by se s tím dalo dělat v Česku. Hlavní prostor bude ale věnován tipům a trikům, jak vedro v bytě přežít.

Dáme si zmrzku a půjdem si sednout do stínu pod strom.🍦🌳
 
𝗢 𝗜𝗡𝗡𝘂:
Iniciativa byla založená lidmi žijícími v nájmu, nepodporuje ji žádná politická strana. Naším cílem je důstojný život v nájemních bytech, větší právní ochrana nájemníků a nájemnic a vzájemná pomoc. V lokálním kontextu stojíme za transparentní bytovou politikou Brna, právem na město a veřejný prostor.
Sebeorganizovaná skupina bude mít vždy silnější postavení než jednotlivec! Bydlíte v nájmu a nežije se vám dobře? Nebo bydlíte ve vlastním, ale vadí vám bytová krize oslabující společnost? Přijďte se na naše setkání pobavit o tom, co vás trápí. Přidejte se k Iniciativě nájemníků a nájemnic! www.iniciativanajemniku.cz
 
𝗢 𝗥𝗲-𝘀𝗲𝘁𝘂:
Re-set: platforma pro sociálně-ekologickou transformaci je česká platforma, která prosazuje sociální a ekologickou transformaci. Zaměřuje se na roli oligarchů, bank a pojišťoven v urychlování klimatické krize, problematiku nájemního bydlení, energetickou chudobu, spravedlivou transformaci a vytváření a posilování již existujících ekonomických struktur založených na principech solidarity. Podporuje a posiluje iniciativy a aktivní jedince, kteří a které se zasazují o dobrý život pro všechny. www.re-set.cz

 

časové pásmo
CEST
Adresa
Viz popis události

Pořadatel/ka
Heinrich-Böll-Stiftung Kancelář v Praze - Česká republika, Slovensko, Maďarsko
Jazyk
český